top of page

 

ART IN PARK 

 

ART IN PARK je multižánrový festival, ktorý spája film, výtvarné umenie, hudbu a divadlo, doplnené o bohatý sprievodný program.

 

Festival ART IN PARK sa v roku 2019 tešil rekordnej návštevnosti v parku a v kinosále. Pozitívne reakcie návštevníkov si vyslúžilo úplne obsadené open air premietanie filmov Bohemian Rhapsody a Teroristka, koncerty kapiel ako Puding pani Elvisovej, Katky Málikovej či silent disco a po prvýkrát sme na festivale stavili aj na interpreta zo zahraničia - možnosť predstaviť sa mal britský pesničkár Emilio Pinchi.

Súčasťou štvrtého ročníka boli aj divadlá, zábavná stand up show Pavla Seriša, Skate zóna či Hangár zóna. Park tento rok ozdobili interaktívne umelecké inštalácie na tému Akcia – reakcia od študentov výtvarného umenia zo ŠUP Trenčín a STU Bratislava. V rámci sprievodných aktivít sa cvičila joga, ochutnávali špeciality z gastro zóny a predstavili sa aj handmade značky v Park markete.

Okrem kvalitného umenia ART IN PARK tento rok priniesol edukáciu v oblasti ekológie a sám sa zapojil do boja proti odpadu. Do programu boli zaradené filmové premietania s ekologickou tematikou pre deti aj dospelých, prednášky a workshopy na tému ekológia, recyklácia a slow fashion s Inštitútom cirkulárnej ekonomiky, separačné zóny, ale aj kompletne kompostovateľný riad na mieste.

Projekt bol podporený v rámci grantového environmentálneho programu Zelené oči, ktorý tvorí súčasť projektu Zelená župa. Podujatie je uskutočnené s podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

www.artinpark.sk​​​​​​

  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
Art in park

HUDOBNÉ LETO 

Festival Hudobné leto je už 76 rokov neodmysliteľnou súčasťou letného kultúrneho programu v Trenčianskych Tepliciach.

 

Hudobné leto je najstarší festival komornej hudby v strednej Európe. Ako každý projekt, aj festival sa vyvíja, a preto sme prirodzenou cestou do programu postupne začlenili aj iné hudobné žánre. Stal sa tak festivalom hudby ako takej. Je žánrovo bohatší a dovoľuje nám viac sa vyhrať s dramaturgiou. Vnímame záujem publika o kvalitnú kultúru, a preto sa snažíme každý rok posunúť latku o niečo vyššie.

Hudobné leto od 1. júla až do 2. septembra 2022 prineslo do koncertnej sály Kursalonu 10 unikátnych  predstavení umelcov ako Bratislava Hot Serenaders, FRAGILE, Robo Opatovský,Mária Čírová,

Peter Lipa spolu so Zuzanou Mikulcovou, Cigánski Diabli, Beáta Dubasová,

Slovenský komorný orchester či
hudobno - tanečné vystúpenie SĽUK Výber z tvorby. Do programu bolo zaradené aj divadelné predstavenie Šialené nožničky.

 

Nad festivalom 76.Hudobné leto Trenčianske Teplice prevzala záštitu ministerka kultúry SR, Natália Milanová.

Podujatie je uskutočnené s podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

www.hudobneleto.sk

  • Facebook - Grey Circle
Hudobne leto

     FOOD FEST V PARKU 

Úspešné ročníky festivalu, na ktorom sme privítali 6 000 návštevníkov,

v parku v Trenčianskych Tepliciach  plný chutí a vôní street food jedál a gastronomických špecialít.

Pridajte sa k ostatným milovníkom jedla a zažite s nami dva dni plné pohody a príjemnej atmosféry. Môžete sa tešiť na street food jedlá, food trucky, piknikovú zónu a lokálnych predajcov s poctivými a ručne vyrábanými dobrotami. Celé podujatie je vytvorené v koncepte Zero Waste.

food
  • Facebook - Grey Circle
Divadelná jeseň

DIVADELNÁ JESEŇ 

Spojenie kúpeľného mesta s divadelnými doskami je inšpirované nestorom slovenského divadelníctva a rodákom Andrejom Bagarom, ktorý práve v Trenčianskych Tepliciach objavil svoj talent.

Divadelná jeseň v sebe spája malebnosť kúpeľného mesta s komornými javiskovými formami a prináša fanúšikom divadla zážitok z bezprostredného stretnutia so známymi umelcami

v krásnom a netradičnom prostredí.

Divadelná jeseň svojím programom prináša vtip, humor a veselosť medzi melancholické jesenné večery. Program je vytváraný s cieľom zaujať ženské aj mužské publikum všetkých vekových kategórií. Do konceptu Divadelnej jesene boli zaradené témy

každodenného života podané humorným a odľahčeným spôsobom.

Fashion show

FASHION SHOW 

Bolo nám veľkým potešením priniesť do Kursalonu štipku módy a vkusu, ktoré boli už od nepamäti súčasťou regiónu Trenčín. Fashion show je módna udalosť tematicky zameraná na blížiacu
sa plesovú sezónu.

 
V rámci Fashion show 2017 sa mohli návštevníci zúčastniť prehliadky piatich módnych návrhárov a inšpirovať sa módnymi kolekciami značiek WemLa rena. Skúsení návrhári Veronika Kosková, Jana Jurčenko a Boris Kráľ sa postarali o večer plný jedinečnosti, luxusu a nových trendov.
Pestrý program obohatili hudobné vystúpenia Samuela Hošeka a záver programu patril prehliadke spoločenských šiat doplnenej o šperky a kvetované čelenky značky Magaela

 

Vianočný koncert SĽUK 2017

       VIANOČNÝ KONCERT SĽUK 2017

Trenčianske Teplice žijú kultúrou, a preto sme sa rozhodli zaradiť do žánrového repertoáru aj folklór.

 

Počas vianočných sviatkov vystúpil v Kursalone Slovenský ľudový umelecký kolektív –  SĽUK. Profesionálne umelecké teleso, pôsobiace v oblasti umeleckého spracovania a interpretácie folklóru

na Slovensku má viac ako 66 rokov tradície a za sebou 10 000 predstavení pre 30 miliónov divákov. SĽUK reprezentoval Slovensko v 60 krajinách sveta so širokým spektrom programovej ponuky. Vo vianočnom koncerte pre divákov Kursalonu v Trenčianskych Tepliciach odzneli tie najkrajšie slovenské ľudové koledy, vianočné piesne a pastorále.

     DIVADELNÉ PREDSTAVENIA

Divadelní nadšenci navštevujú Trenčianske Teplice nielen v rámci festivalu Divadelná jeseň, ale aj počas celého roka. 
 
Predstavenia rôznych žánrov sa v divadelnej sále Kursalonu konajú pravidelne a za posledné obdobie sa divadlo ako kultúrny koncept tešilo veľkej diváckej obľube. Návštevníci sa prišli zabaviť na predstavenie MENO, bláznivú komédiu Láááska alebo vyrazili s kamoškami na Dámsku jazdu - Sitdown ladies komedy s Didianou a Lujzou. 

Divadelné predstavenia
bottom of page